Przeskocz do treści

Delta mi!

 1. obrazek

  Różności

  Matematyka poza Europą

  ...nie ma tak bogatej markowej (znaczkowej) reklamy jak ta z Europy. Nie jest to wina projektantów znaczków - tematyka i wielkość wydań zależy od wielu czynników. Jest wśród nich m.in. aktualność tematu jak i jego atrakcyjność. Dla filatelisty liczy się jeszcze miejsce wydania znaczka - im dalej położone tym większy kłopot z jego zdobyciem.

 2. obrazek

  Różności

  Zadania w „markowym” klaserze

  ...z odpowiedzią i bez. Nie są to zadania konkursowe ! I dobrze, bo znaczki z zadaniami, nieraz wydane w milionowych nakładach, docierały i nadal docierają na kopertach, pocztówkach do adresatów o różnej wiedzy i ...sympatii do matematyki. Pamiętają o tym projektanci - wystarczy popatrzeć.

 3. obrazek

  Różności

  Liczby w pocztowym obiegu

  ...widzimy na znaczkach jako nominały i nie-nominały. Te pierwsze zaskakują zróżnicowaną wysokością, czasami swoją historią, te drugie, o wiele ciekawsze, poszerzają wiedzę, budzą pamięć i wyobraźnię. Sporo z nich, jak zwykle, zadziwia pomysłowością projektantów.

 4. Różności

  Pomniki w powszechnym obiegu

  Oczywiście, mowa tu o znaczkach pocztowych. Zawierają one zawsze więcej szczegółów od swych spiżowych i kamiennych odpowiedników, a poza tym krążą między ludźmi, żyjemy z nimi na co dzień. No i jest ich (chyba) więcej. Tytułowe pomniki tym razem łączy historia analizy matematycznej.