Witamy na nowej stronie "Delty"!

7 grudnia 2023 roku uruchomiliśmy niniejszą, nową odsłonę internetowego portalu "Delty". Z radością informujemy, iż pozwala ona na przeglądanie pełnego archiwum tysięcy opublikowanych w naszym miesięczniku artykułów.

Stara wersja portalu DeltaMi będzie dostępna pod https://deltami-old.mimuw.edu.pl co najmniej do końca roku 2024. Nie będzie ona już jednak aktualizowana. Niestety utrzymywanie pełnej funkcjonalności tego zasłużonego portalu stało się niemożliwe ze względów technicznych.

Niniejsza strona długo istniała jedynie w sferze planów i marzeń kolegium redakcyjnego, by wreszcie zostać powołaną do życia przez Barbarę Poszewiecką - bardzo dziękujemy za włożony w jej powstanie czas i trud. Elektroniczne archiwum nie powstałoby natomiast bez Oskara Skibskiego (redaktora działu informatyka), który uporządkował bezmiar deltowych skanów i stworzył z nich (między innymi) czytelną bazę wszystkich opublikowanych w "Delcie" tekstów.

Nowa strona będzie systematycznie rozwijana. Ucieszymy się z wszelkich uwag i sugestii dotyczących jej prezencji i działania. Prosimy o przesyłanie ich na adres mailowy redakcji, delta@mimuw.edu.pl.